• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024

اخبار ویژه

امام جمعه مرودشت گفت : شورای نگهبان یکی از پایه های اصولی و اساسی نظام است/پیام عاشورا ایستادگی بر روی اصول اسلام است امام جمعه مرودشت گفت:ساخت ایران مقتدر وسرافراز با حضور در پای صندوق های رای /ماه محرم ،ماه حفظ حریم قرآن،اسلام، امامت و ولایت است عبداللهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت :بیمارستان دوم مرودشت در هفته دولت افتتاح خواهد شد/اجازه نخواهم داد اعتبار حوزه انتخابیه ام در جای دیگری از استان هزینه شود امام جمعه مرودشت گفت :مشکلات صنعتگران مرتفع شود/ آب قصه پر غصه این روزهای روستاهای اطراف سد درودزن رئیس دادگستری شهرستان مرودشت از پنج هزار ملاقات مردمی در یکسال گذشته خبر داد امام جمعه مرودشت گفت:سازمان تبلیغات اسلامی راهگشا و جلوگیری کننده از انحرافات  در جامعه می باشد/رای ندادن اشتباه محض و به ضرر جامعه می باشد امام جمعه مرودشت گفت :پیام عید قربان رد کردن وابستگی های دنیوی در راستای کسب رضای خداوندمتعال است / دعوت همگانی مردم برای حضور حداکثری در پای صندوق های رای   امام جمعه مرودشت گفت :مردم جهاد کشاورزی را با خدمت رسانی به مناطق محروم می شناسند/تاکید امام جمعه مرودشت مبنی بر رعایت الگوی مصرف آب وبرق

5
خبرنگاران وجدان بیدار عمومی عصر خود هستند

شهردار مرودشت گفت:بودجه شهرداری مرودشت نسبت به دو سال گذشته ۲۸۲درصد افزایش داشته است

  • کد خبر : 2025
  • ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۰:۱۵
شهردار مرودشت گفت:بودجه شهرداری مرودشت نسبت به دو سال گذشته ۲۸۲درصد افزایش داشته است
به گزارش پایگاه خبری افق مرودشت - به مناسبت روز خبرنگار نشست خبری شهردار مرودشت با اصحاب رسانه دردفتر وی برگزار شد

خبرنگاران وجدان بیدار عمومی عصر خود هستند

شهردار مرودشت گفت:بودجه شهرداری مرودشت نسبت به دو سال گذشته ۲۸۲درصد افزایش داشته است/در هفته دولت ۱۳پروژه به ارزش ۸۰میلیارد تومان افتتاح و یا به بهره‌برداری می‌رسد

 

به گزارش پایگاه خبری افق مرودشت – به مناسبت روز خبرنگار نشست خبری شهردار مرودشت با اصحاب رسانه دردفتر وی برگزار شد.

محمد علی گلکاری شهردار به همراه معاونین خود و دو عضو شورای اسلامی شهر مرودشت در این نشست حاضر و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند و عملکرد خود را تشریح کردند.

گلکاری با تبریک روز و هفته خبرنگار و گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار گفت : خبرنگاری یک راه و روش پر ارزش است و خبرنگار یک شخصیت جریان ساز و نمونه بارز اخلاق و تعهد بوده که زحمت خطیر انعکاس خبرها را بر عهده دارد.

گلکاری با اشاره به اینکه خبرنگاران وجدان بیدار عمومی عصر خود هستند و

زبانشان وجدان گویای بشریت است گفت :درب اتاق شهردار به روی همه ی خبرنگاران باز است .

شهردار مرودشت با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع ؛ اولویت شهرداری مرودشت است گفت :در یک سال و نیم گذشته از عمر شهرداری مرودشت یک سری فعالیت های انجام شده است.

وی تصریح کرد: بودجه شهرداری مرودشت در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۱۵میلیارد تومان بود که بیش از ۲۳درصد رشد داشته و به مبلغ ۲۶۱ میلیارد تومان رسیده است و بطور کامل محقق گردید.

شهردار مرودشت خاطرنشان ساخت:در سال جاری ۱۴۰۲ بودجه ۴۲۳میلیارد تومانی به شورای اسلامی شهر پیشنهاد شد که نسبت به دو سال گذشته بیش از ۲۸۲ درصد افزایش داشته و این اتفاقی است که بعد از گذشت پنج سال محقق شد.

گلکاری در ادامه به برخی عملکرد شهرداری مرودشت در مدت یک سال و نیم گذشته تا کنون اشاره نمود و با بیان اینکه یکی از راه های درآمد شهرداری پرداخت عوارض از سوی شهروندان برای صدور مجوز ساخت و ساز می باشد، افزود:عدم استقبال مالکان برای ساخت و ساز و مشکلات بیمه‌ای که سد راه آنان شده به همراه گرانی مصالح ساختمانی ،زمینه عدم استقبال کافی مالکان برای ساخت و ساز ها را رقم زده است.

شهردار مرودشت با اشاره به اینکه قبل از حضور وی در ساختمان شهرداری برخی از پرسنل خدوم مجموعه شهرداری مطالبات خود را با تاخیر دریافت می کردند ،اذعان داشت: پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل شهرداری و نیروهای پیمانی و قراردادی و.. یکی از کار های ارزشمندی بود که صورت گرفته و به یقین می توان گفت که اکنون هیچ حقوق عقب مانده ای بابت پرسنل وجود ندارد.

گلکاری اشاره ای به موضوع زیر سازی و آسفالت معابر نمود و گفت:بیش از ۲۷۰۰تن قیر در حوزه بازآفرینی جذب کردیم و میزان ۴۵۰ متر مربع در سطح شهر را با این مقدار قیر ، آسفالت خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود:در بخش موزاییک فرش پیاده رو با تامین اعتبار لازم و معرفی پیمانکار مربوطه بیش از ۱۰۰۰ درصد رشد نسبت به یک سال قبل داشته ایم.

شهردار مرودشت اشاره به نبود ساختمان متمرکز برای کارکنان شهرداری و جلوگیری از سردرگمی ارباب رجوع باعث شد تا در بودجه دو سال قبل با اعتبار ۷میلیارد تومان زمین را فراهم کنیم و برای فاز اول ساخت این ساختمان مبلغ ۲۰میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که امیدواریم قبل از دو سال به بهره برداری برسد.

گلکاری در خصوص پارک بانوان در مرودشت اظهار داشت:به دلیل نبود پارک مختص بانوان در شهر ،اقدامات مربوط به دیوار کشی و محصور کردن ضلع شمالی پارک ملت به همراه تجهیز نمودن آن برای بانوان مرودشتی آغاز شده است که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از افتتاح گلخانه ای به فضای ۱۰۰۰متر مربع در جهت توسعه فضای سبز شهر ونصب پنل های خورشیدی پایانه مسافربری ولایت که ۷۰ درصد برق این پایانه را تأمین خواهد کرد، سخن گفت.

گلکاری همچنین از حل مشکلات مربوط به تعاونی های مسکن شبکه بهداشت،روزگار،کارگران شهرداری و اراضی موصوف به سهل آباد که بیش از ۱۵۰۰خانوار را شامل می‌شود و صدور مجوز برای آنان مطالبی عنوان کرد.

وی از ایجاد تفاهم نامه شهرداری با آموزش و پرورش در حوزه ایمنی و آتش نشانی سخن گفت و افزود:بر اساس این تفاهم مقرر شد که ۴ واحد درسی آموزشی برای دانش آموزان پایه نهم و دهم اضافه و تدریس شود.

گلکاری از تجهیز یک دستگاه خودرو اطفاء حریق با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان ونصب ۴۰دستگاه ست تنفسی برای اولین بار در حوزه ایمنی و آتش نشانی سخن گفت و عرضه داشت که در حوزه آتش نشانی هیچ گونه کمبودی از نظر تجهیزات نداریم.

شهردار مرودشت همچنین اشاره ای به حوزه گردشگری و صنایع دستی داشت و عرضه داشت: ۱۶ غرفه در خیابان پانزده خرداد برای حوزه صنایع دستی راه اندازی شده است که هفته آینده برنده آن مشخص و آغاز به کار خواهد کرد.

وی درزمینه پایش تصویری و رصد تخلفات حوزه شهری گفت:سال گذشته دو میلیارد تومان و امسال نیز دو میلیارد و نیم در این زمینه اعتبار لازم تأمین و هزینه شده که در مجموع در ۹ نقطه دوربین های مداربسته فوق پایش تصویری را انجام می دهند.

شهردار مرودشت از راه اندازی ،افتتاح و بهره‌برداری از ۱۳ پروژه همچون(پارک بانوان،پنل خورشیدی،غرفه صنایع دستی،گلنگ زنی محور سلامت و…) در هفته دولت به ارزش ۸۰میلیارد تومان سخن گفت .

وی از احداث سه خانه محل با فعالیت در زمینه های کامپیوتر ،گل دوزی ،سفال گری و خیاطی برای پر کردن اوقات فراغت خانواده ها و فرزندان آنان با همکاری اداره آموزش و پرورش خبر داد.

عضو شورای اسلامی شهر مرودشت گفت: اتصال میدان آب به میدان تمدن در هفته دولت انجام خواهد گرفت

در ادامه مراسم تجلیل از خبرنگاران ،میثم حیدری عضو شورای اسلامی شهر مرودشت ضمن تبریک روز خبرنگار از حضور آنان در ۲سال عمر پرتلاطم شورای شهر مرودشت تشکر نمود.

حیدری تصریح کرد:در مسیر خدمت صادقانه به مردم آخرین ورودی که در حال تکمیل می باشد تا در هفته دولت به بهره‌برداری برسد ،پروژه جاده دهبید با بودجه ۶میلیارد تومان در زمینه زیر سازی و جدول گذاری برای دفع آب های سطحی می باشد.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر مرودشت در ادامه اشاره به بار ترافیکی موجود در سطح شهر نمود و گفت: اتصال میدان آب به میدان تمدن و میدان تمدن به بلوار چمران از پروژه های مورد افتتاح در هفته دولت هست که با این اقدام ،شاهد کاهش مقداری از بارترافیکی در این محورها خواهیم بود.

حیدری با اشاره به اینکه یکی از پروژه های بزرگ بلا تکلیف مانده از قبل ،پروژه رینگ شرقی و غربی می باشد ،بیان کرد: یکی از موانع موجود پروژه رینگ شرقی و غربی، تملک منازلی است که در ادوار گذشته بصورت تخلف ساز ساخته شده است و نیاز به بودجه ای معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تملک آن می باشد.

وی از دیگر پروژه های که می تواند مقداری از بارترافیکی شهر را کاهش دهد به بازگشایی خیابان ۱۷ شهریور شرقی به غربی (راه مواصلاتی به ایستگاه راه آهن)، بلوار گلستان جنوبی به شمالی و باز کردن ابتدای خیابان طالقانی نام برد که همگی در دست اقدام می باشد.

حیدری در خصوص طرح تفصیلی شهر گفت: بعد از گذشت ده سال از عمر طرح تفصیلی با کمک شهردار و معاونین وی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،شروع بکار در جهت بازنگری طرح تفصیلی را شاهد هستیم که ساخت ساز های بی رویه بدون مجوز یکی از عوامل به تأخیر افتادن این طرح می باشد.

جواد صادقی نائب رئیس شورای اسلامی شهر مرودشت در ادامه ضمن تبریک روز خبرنگار و تشکر از حضور آنان ،بیان داشت: به عنوان خادم مردم در پارلمان شهری از شما خبرنگاران تقاضا دارم که چشم بینا و صدای افراد ضعیف و یاور انسان های مظلوم و بی دفاع باشید و کارهای که در سطح شهر انجام می‌شود را به اطلاع مردم برسانید تا مردم نسبت به نظام بدبیین نشوند.

حل مشکل مسکن خبرنگاران (تهیه زمین برای ساخت با همکاری راه و شهرسازی،شهرداری ، شورای شهرو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی) ،نام گذاری یکی از خیابان ها یا میادین شهر به نام خبرنگار فقید (مرحوم محمود آبادی)،حل مشکلات مربوط به پایانه مسافربری ،سینما امید، موضوع سالک،جمع آوری سگ های ولگرد،استقرار بارفروشان در مکان مناسب، پارکینگ ماشین های سنگین و احداث پل هوایی و چندین روگذر از جمله مطالباتی بود که توسط خبرنگاران در جلسه فوق مطرح شد.

شایان ذکر است که حجت‌الاسلام کلانتری امام جمعه موقت مرودشت،رئیس اداره تبلیغات اسلامی ،فرهنگ و ارشاد اسلامی ،آموزش و پرورش و مسئول بسیج کارمندان نیز از افرادی بودند که در این مراسم تجلیل حضور داشتند.

از حاشیه های این مراسم نیز می‌توان به عدم حضور رئیس شورای اسلامی شهر و پنج نفر از اعضای شورا اشاره نمود.

 

 

لینک کوتاه : http://ofoghemarvdasht.ir/?p=2025

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.